Вісник соціально-економічних досліджень 2021, 1(76), 90-99

Сила технічних індікаторів без запізнень в алгоритмовій торгівлі

Фредерік Бутін
доктор математичних наук, професор в ISMA, Ліонський університет, Ліонський університет 1, CNRS, UMR 5208, Інститут Жордана, 43 blvd du 11 novembre 1918, F-69622 Villeurbanne-Cedex, Франція , e-mail: butin@math.univ-lyon1.fr, ORCID ID: http://orcid.org/0000-0002-4656-0666

Бутін, Ф. Сила технічних індікаторів без запізнень в алгоритмовій торгівлі. Вісник соціально-економічних досліджень : зб. наук. праць. Одеса : Одеський національний економічний університет. 2021. № 1 (76). С. 90–99.

У статті при виконанні технічного аналізу для алгоритмічної торгівлі представлено оригінальний підхід до використання класичних технічних індикаторів. Задля цього технічні індикатори були розглянуті як обмежені оператори: це більш абстрактне, але, водночас, більш алгоритмічне представлення дозволяє дуже простим способом визначати версії цих інструментів без запізнення. З’ясовано, що запізнення з відповіддю дійсно є серйозним недоліком багатьох класичних технічних індикаторів, які використовуються в алгоритмічній торгівлі, що часто призводить до невірної інформації. Протилежна ситуація з версіями індикаторів без запізнення, які розглянуто у статті, ми отримуємо більш точну інформацію, яка ближче до миттєвих значень цінних паперів, отже, очікується найкраща рентабельність торговельної системи, в якій вони зустрічаються. Після того, як наведено визначення зважених і експоненційних середніх як обмежених операторів, доведено, що затримка має фундаментальну властивість, яка дуже корисна для створення версій технічних індикаторів без запізнення. Отримані результати застосовані до базової торговельної системи і протестовані на індексі S&P 500, щоб порівняти класичну імпульсну систему Елдера з її версією без запізнення і так званою імпульсною системою Найквіста-Елдера. Цей приклад ілюструє, що версії індикаторів без запізнення призводять до набагато більш прибуткових систем. Точніше, імпульсна система Найквиста-Елдера набагато краще, ніж імпульсна система без запізнення, а також класична імпульсна система: інформація, що надається імпульсною системою Найквіста-Елдера, дійсно ближче до миттєвого значення S&P 500 індексу, оскільки він має меншу затримку, ніж класична імпульсна система: імпульсна система Найквиста-Елдера навіть найбільш близька із трьох до миттєвого значення. Зрештою, було порівняно прибуток/збиток чотирьох портфелів (портфель, який копіює індекс S&P 500, і по одному для кожної із трьох імпульсних систем), щоб краще зрозуміти тимчасову динаміку наших трьох імпульсних систем Елдера. Проведене дослідження дозволяє отримати результат, який ілюструє менше просідання для портфеля, пов’язаного з системою, що використовує імпульсну систему Найквиста-Елдера, ніж для інших, і цей портфель здається більш стійким до ведмежих періодів.

обмежені оператори; технічні індикатори без затримки; алгоритмічна торгівля.

JEL classification: C600; C630; G110; G150; G170; DOI: https://doi.org/10.33987/vsed.1(76).2021.90-99

1. Appel, G. (1985). The Moving Average Convergence-Divergence Trading Method, Traders Pr.
  2. Benhamou, Е. (2017). Trend without Hiccups, a Kalman filter approach, IFTA Journal, рр. 38–46.
  3. Dürschner, M. G. (2012). Moving Averages 3.0, IFTA Journal, рр. 27–31.
  4. Ehlers, J. F. (2001). Rocket Science for Traders, John Wiley & Sons, New York.
  5. Elder, A. (2002). Come Into My Trading Room, John Wiley & Sons, New York.
  6. Ehlers, J. F., Way, R. (2010). Zero Lag (Well, Almost).
  7. Kaufman, P. J. (2019). Trading Systems and Methods, John Wiley & Sons, New York.
  8. Mulloy, P. (1994). Smoothing Data With Less Lag.
  9. Tomasini, E. & Jaekle, U. (2009). Trading Systems: A New Approach to System Development and Portfolio Optimization, Harriman House Publishing.