Вісник соціально-економічних досліджень 2016, 2(61), 194-202

Ірина Сергіївна Лапіна
кандидат економічних наук, доцент кафедри фінансового менеджменту та фондового ринку, Одеський національний економічний університет, e-mail:irina.s.lapina@gmail.com

Анастасія Валеріївна Пінті
аспірант кафедри фінансового менеджменту та фондового ринку, Одеський національний економічний університет, e-mail:a_levenets@mail.ru

Лапіна, І. С. Місце фінансового контролінгу в системі фінансового менеджменту промислових підприємств / Ірина Сергіївна Лапіна, Анастасія Валеріївна Пінті // Вісник соціально-економічних досліджень: зб. наук. праць; за ред.: М. І. Звєрякова (голов. ред.) та ін. (ISSN 2313-4569). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2016. – № 2 (61). – С. 194–202.

У статті розглянуто проблеми, пов’язані із впровадженням та розвитком фінансового контролінгу як функції фінансового менеджменту промислових підприємств. Проаналізовано та конкретизовано проблеми фінансового менеджменту і контролінгу на українських промислових підприємствах в сучасних умовах. Визначено роль і місце фінансового контролінгу в системі фінансового менеджменту підприємства. На підставі аналізу проблем фінансового менеджменту та контролінгу доведено, що фінансовий контролінг є найбільш раціональним способом досягнення ефективної діяльності промислового підприємства. Обґрунтовано необхідність застосування та удосконалення окремих специфічних методів та інструментів фінансового контролінгу на промислових підприємствах.

фінансовий менеджмент; фінансовий контролінг; інструменти фінансового контролінгу; система управління підприємством.

JEL classification: G310; G320;  DOI: https://doi.org/10.33987/vsed.2(61).2016.194-202

УДК: 658:341.233.1

1. Офіційний сайт Державної служби статистики України [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.ukrstat.gov.ua.
  2. Лапіна І. С. Фінансовий менеджмент / [І. С. Лапіна, О. М. Гончаренко та ін.; за заг. ред. І. С. Лапіної]. – Одеса: Атлант, 2016. – 313 с.
  3. Партин Г. О. Види та місце фінансового контролінгу на підприємстві / Г. О. Партин, Я. В. Маєвська // Науковий вісник НЛТУ України. – 2009. – № 19.6. – С. 199–202.
  4. Терещенко О. О. Інститут фінансового контролінгу – інноваційна платформа для корпоративних фінансів і контролінгу / О. О. Терещенко // Бухгалтерський облік і аудит: науково-практичний журнал. – 2014. – № 5. – С. 52–53.
  5. Ліпич Л. Г. Контролінг в системі антикризового управління / Л. Г. Ліпич, І. О. Гадзевич // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2012. – № 722. – С. 377–381.
  6. Гриценко Л. Л. Особливості формування та реалізації фінансової стратегії промислових підприємств / Л. Л. Гриценко, А. В. Височина // Економіка. Фінанси. Право. – 2012. – № 1–2. – C. 16–22.
  7. Хома І. Б. Організація системи фінансового контролінгу на підприємстві / І. Б. Хома, І. В. Гринчук // Науковий вісник НЛТУ України. – 2011. – Вип. 21.10. – С. 330–335.
  8. Папп В. В. Фінансовий контролінг як основа ефективного управління фінансами підприємства / В. В. Папп, Н. В. Бошота // Молодий вчений. – 2014. – № 11 (14). – С. 90–92.