Вісник соціально-економічних досліджень 2015, 3(58), 96-102

Комплексна діагностика «ризик-менеджменту» на підприємствах

Сергій Вікторович Карташов
кандидат юридичних наук, здобувач наукового ступеня доктора економічних наук кафедри економіки та управління національним господарством, Одеський національний економічний університет, e-mail:kartashov2004@i.ua

Карташов, С. В. Комплексна діагностика «ризик-менеджменту» на підприємствах / Сергій Вікторович Карташов // Вісник соціально-економічних досліджень: зб. наук. праць; за ред. М. І. Звєрякова (голов. ред.) та ін. (ISSN 2313-4569).  Одеса: Одеський національний економічний університет.  2015.  Вип. 3.  № 58.  С. 96–102.

У статті розроблено методологічні підходи до комплексної діагностики «ризик-менеджменту» підприємств за умов зростання невизначеності ринкового середовища та кризових явищ у їх виробничій діяльності. Надано класифікацію найбільш поширених видів ризику, вказано на залежність та вплив ризику на методи управління підприємствами, на формування особливостей «ризик-менеджменту» підприємств у умовах посилення ринкової конкуренції та структурних змін як регіонального, так і національного рівнів. Обґрунтовано сутність «ризик-менеджменту» підприємств в умовах нестабільності ринкової кон’юнктури, посилення впливу зовнішніх факторів на їх виробничу діяльність, в першу чергу, фінансового та маркетингового характеру.

«ризик-менеджмент» підприємств; діагностика та класифікація ризиків підприємств; факторний аналіз «ризик-менеджменту»; інструментарій «ризик-менеджменту» і методи його застосування.

JEL classification: M110, M120

УДК: 65.01.290

1. Фомичев А. Н. Риск-менеджмент: учеб. / А. Н. Фомичев. – М.: Дашков и К°, 2008. – 376 с.
  2. Педько І. Класифікація ризиків підприємницької діяльності промислових підприємств / І. Педько // Економіст. – 2015. – № 4. – С. 25–28.
  3. Звєряков М. І. Про зміни моделі економічного розвитку / М. І. Звєряков // Економіка України. – 2015. – № 6. – С. 41–50.
  4. Подлєсна В. Г. Особливості сучасної соціально-економічної кризи в Україні та основні орієнтири її подолання / В. Г. Подлєсна // Економіка України. – 2015. – № 6. – С. 74–82.
  5. Єфремов В. В. Проблема невизначеності в економічних теоріях / В. В. Єфремов // Економіка України. – 2015. – № 6. – С. 67–75.
  6. Бурлай Т. В. Ризики формування моделі соціальної держави в Україні / Т. В. Бурлай // Економіка України. – 2015. – № 6. – С. 92–98.
  7. Мескон М. X. Основы менеджмента: учеб. / [М. Х. Мескон, М. Альберт, Ф. Хедоури; пер. с англ.].  М.: Дело, 1992. – 702 с.
  8. Leonard-Barton D. Core Capabilities and Core Rigidities: A Paradox in Managing New Product Development / D. Leonard-Barton // Strategic Management Journal. – 1992. – Special Issue: Strategy Process: Managing Corporate Self-Renewal. – Vol. 13. – Pp. 111–125.