Вісник соціально-економічних досліджень 2015, 3(58), 262-269

Гнучке планування діяльності банку

Олександр Леонідович Сирчин
кандидат економічних наук, доцент кафедри банківської справи, Одеський національний економічний університет, e-mail:als.odessa.oseu@yandex.ua

Сирчин, О. Л. Гнучке планування діяльності банку / Олександр Леонідович Сирчин // Вісник соціально-економічних досліджень: зб. наук. праць; за ред.: М. І. Зверякова (голов. ред.) та ін. (ISSN 2313-4569). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2015. – Вип. 3. – № 58. – С. 262–269.

У статті сформульовано підхід до процедури перспективного планування діяльності банку, заснований на обліку фази макроекономічного циклу і фази власного життєвого циклу банку (що поєднує ретроспективну оцінку діяльності банку з його місією). Особливості поєднання фаз макроекономічного і життєвого циклу породжують обмежену кількість сценаріїв розвитку банку, які можна охарактеризувати як типові. Адаптація типових сценаріїв до конкретного банку є процедурою наповнення конкретними фактами і процесами, діючими в банку або передбачуваними до реалізації в банку в майбутньому, в поєднанні з перспективними оцінками динаміки майбутнього розвитку світової та національної економік для досягнення конкурентних переваг у банківській галузі.

комерційний банк; місія банку; стратегія банку; планування в банку; стратегічне планування в банку; тактичне планування в банку; оперативне планування в банку.

JEL classification: G210

1. Банковский менеджмент: учеб. / [под ред. д-ра экон. наук, проф. О. И. Лаврушина]. – 2-е изд., перераб. и доп. – М.: КНОРУС, 2009. – 560 с.
  2. Поморина М. А. Планирование как основа управления деятельностью банка / М. А. Поморина. – М.: Финансы и статистика, 2002. – 382 с.
  3. Кох Л. В. Банковский менеджмент: учеб. пособ. / Л. В. Кох, Ю. В. Кох. – Владивосток: Изд-во ВГУЭС, 2006. – 280 с.
  4. Друкер П. Энциклопедия менеджмента / [П. Друкер; пер. с англ.]. – М.: Вильямс, 2004. – 432 с.
  5. Куницына Н. Н. Бизнес-планирование в коммерческом банке: учеб. пособ. / Н. Н. Куницына, Л. И. Ушвицкий, А. В. Малеева]. – М.: Финансы и статистика, 2002. – 304 с.
  6. Тарасевич Н. В. Управління активами банківської установи / Н. В. Тарасевич, О. В. Ніколюк // Вісник соціально-економічних досліджень: зб. наук. праць. – Одеса: ОДЕУ. – 2008. – № 34. – С. 299–303.
  7. Ларионова И. В. Управление активами и пассивами в коммерческом банке: учеб. пособ. / И. В. Ларионова. – М.: Консалтбанкир, 2003. – 272 с.
  8. Скляренко В. В. Банковский менеджмент: учеб. пособ. / В. В. Скляренко. – СПб.: Изд-во СПбГУЭФ, 2009. – 108 с.
  9. Тарханова Е. А. Устойчивость коммерческих банков: монография / Е. А. Тарханова. – Тюмень: Вектор Бук, 2003. – 186 с.