Вісник соціально-економічних досліджень 2015, 2(57), 233-238

Віктор Петрович Кравченко
кандидат економічних наук, доцент кафедри управління навчальними закладами, ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет», e-mail:eartn@mail.ru

Наталія Вікторівна Кравченко
старший викладач кафедри управління навчальними закладами, ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет», e-mail:eartn@mail.ru

Кравченко, В. П. Проблеми безробіття і міграції робочої сили в Україні в умовах ринкової економіки / Віктор Петрович Кравченко, Наталія Вікторівна Кравченко // Вісник соціально-економічних досліджень: зб. наук. праць; за ред. М. І. Звєрякова (голов. ред.) та ін. (ISSN 2313-4569). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2015. – Вип. 2. – № 57. – С. 233–238.

У статті розглянуто закономірності і тенденції розвитку механізму формування та диференціації доходів громадян України. Доведено, що оптимізація їх розмірів необхідна для покращення демографічної ситуації та зменшення масштабів міграційних процесів. Аргументовано доводиться вирішальна роль держави в управлінні процесами міграції робочої сили.

безробіття; міграція; робоча сила; зайнятість населення; соціальні гарантії держави; трудові ресурси.

JEL classification: F22, J64

УДК: [331.56.57+331.556](477)

1. Павловська О. Вдосконалення фінансового забезпечення доходів сприяння зайнятості населення / О. Павловська // Україна: аспекти праці. – 2004. – № 6. – С. 11–14.
  2. Пазюк О. Проблеми безробіття в Україні / О. Пазюк // Україна: аспекти праці. – 2004. – № 2. – C. 3–10.
  3. Мімандусова Г. Безробіття в Україні: проблеми соціального захисту / Г. Мімандусова // Україна: аспекти праці. – 1997. – № 5. – C. 28–33.
  4. Офіційний сайт ООН [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://unstats.un.org/ unsd/demographic/sconcerns/migration/migr2.htm.
  5. Статистика международной миграции. Практическое руководство для стран Восточной Европы и Центральной Азии. – ООН, 2011. – С. 70.
  6. Орловська О. В. Особливості визначення категорії «висококваліфікованої робочої сили» / О. В. Орловська, І. Є. Реліна // Проблемы и перспективы развития сотрудничества между странами Юго-Восточной Европы в рамках ЧЭС и ГУАМ: сб. науч. трудов. – Донецк: ДонНУ, 2011. – С. 565–570.