Вісник соціально-економічних досліджень 2015, 2(57), 210-217

Ірина Михайлівна Ушакова-Кирпач
кандидат економічних наук, доцент кафедри гуманітарних та економічних дисциплін, Приватний вищий навчальний заклад «Кіровоградський інститут державного та муніципального управління Класичного приватного університету», e-mail: irenushakova@mail.ru

Ушакова-Кирпач, І. М. Сучасні аспекти реалізації економічних інструментів екологічної політики України / Ірина Михайлівна Ушакова-Кирпач // Вісник соціально-економічних досліджень: зб. наук. праць; за ред. М. І. Звєрякова (голов. ред.) та ін. (ISSN 2313-4569). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2015. – Вип. 2. – № 57. – С. 210–217.

У статті розглянуто окремі аспекти застосування інструментів екологічної політики. Проаналізовано нормативно-законодавчу базу з питань впровадження економіко-правових інструментів державної екологічної політики. Досліджено стан сучасного механізму екологічного регулювання природокористування та обґрунтовано перспективність діючих інструментів еколого-економічної діяльності суб’єктів господарювання. Запропоновано заходи щодо покращення функціонування механізму природокористування.

сталий розвиток; екологічне законодавство; економіко-правовий механізм природокористування; економічні інструменти; ресурсозбереження.

JEL classification: Q580

УДК: 338.24:504.062

1. Сучасні напрями економічного забезпечення раціонального природокористування в Україні / [за наук. ред. акад. НААН України, д.е.н., проф. М. А. Хвесика, д.г.-м.н., проф. С. О. Лизуна // Державна установа «Інститут економіки природокористування та сталого розвитку Національної академії наук України». – К.: ДУ ІЕПСР НАН України, 2013. – 64 с.
  2. Іванюта С. Оцінка ступеня імплементації у національному законодавстві і використання можливостей ратифікованих Україною міжнародних природоохоронних документів. Аналітична записка [Електронний ресурс] / С. Іванюта. – Режим доступу: http://www.niss.gov.ua/articles/569.
  3. Державна стратегія регіонального розвитку на період до 2020 року: Постанова Кабінету Міністрів України № 385 від 06.08.2014 р. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.rada.gov.ua.
  4. Статистичний щорічник України за 2013 рік / [за ред. О. Г. Осауленка] // Державна служба статистики України. – К.: Поліграфсервіс, 2014. – 533 с.
  5. Від практики реалізації природоохоронних заходів до екологічної політики в Україні: шляхи і проблеми / [В. Г. Потапенко, А. Б. Качинський та ін.; за ред. Ю. М. Скалецького, В. Г. Потапенко]. – К.: НІСД, 2011. – 31 с.
  6. Громова О. М. Пропозиції щодо стимулювання використання альтернативних екологічно чистих технологій в сучасних умовах України / О. М. Громова, О. Л. Гетьман, Т. Д. Маркова // Економічні інновації: зб. наук. праць. – Одеса: ІПРЕЕД НАН України, 2014. – Вип. 58. – С. 87–94.
  7. Природно-ресурсна сфера України: проблеми сталого розвитку та трансформацій / [за заг. ред. чл.-кор. НАН України Б. М. Данилишина]. – К.: Нічлава, 2006. – С. 592–601.