Вісник соціально-економічних досліджень 2015, 2(57), 156-161

Удосконалення оцінки конкурентоспроможності потенціалу підприємства

Дмитро Євгенійович Салавеліс
аспірант кафедри економіки підприємства, Одеський національний економічний університет, е-mail: dim-83@mail.ru

Салавеліс, Д. Є. Удосконалення оцінки конкурентоспроможності потенціалу підприємства / Дмитро Євгенійович Салавеліс // Вісник соціально-економічних досліджень: зб. наук. праць; за ред.: М. І. Звєрякова (голов. ред.) та ін. (ISSN 2313-4569). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2015. – Вип. 2. – № 57. – С. 156–161.

У статті розроблено теоретичні основи процесного підходу до вдосконалення оцінки конкурентоспроможності потенціалу підприємства. Узагальнено досвід теоретичних досліджень проблеми управління конкурентоспроможністю суб’єктів ринку. Зроблено висновок про те, що конкурентоспроможність потенціалу підприємства – це властивість, яка характеризується його здатністю входити до складу структурних утворень, швидко реагувати на зміну його структури, враховувати тенденції зміни та оновлення економічної системи. Уточнено завдання основних розділів в програмі забезпечення конкурентоспроможності потенціалу в стратегії реструктуризації підприємства. Дана характеристика часових меж в програмі забезпечення конкурентоспроможності потенціалу підприємства в стратегії реструктуризації. Визначено, що економічна ефективність потенціалу підприємства оцінюється на основі коефіцієнтного методу шляхом визначення коефіцієнта економічної ефективності. Запропоновано нову схему оцінки та графічна інтерпретація поведінки комплексного коефіцієнта економічної ефективності потенціалу підприємства.

конкурентоспроможність; потенціал підприємства; реструктуризація; стратегія адаптивної реструктуризації.

JEL classification: R220; I000

УДК: 334.716.009.12

1. Потенціал підприємства: формування та оцінка: навч. посіб. / [О. С. Федонін, І. М. Рєпіна, О. І. Олексюк]. – К.: КНЕУ, 2004. – 316 с.
  2. Экономический потенциал административных и производственных систем: монография / [Под ред. О. Ф. Балацкого]. – Сумы: Университетская книга, 2006. – 973 с.
  3. Потенціал і розвиток підприємства: навч. посіб. / [Б. Є. Бачевський, І. В. Заблодська, О. О. Решетняк]. – К.: Центр учбової літератури, 2009. – 400 с.
  4. Промисловий потенціал України: проблеми та перспективи структурно-інноваційних трансформацій: монографія / [за ред. Ю. В. Кіндзерського]. – К.: Інститут економіки та прогнозування НАН України, 2007. – 408 с.
  5. Потенціал і розвиток підприємства: навч. посіб. / [А. Л. Сабадирьова, О. М. Бабій, Т. В. Куклінова, Д. Є. Салавеліс]. – Одеса: ОНЕУ, 2013. – 343 с.
  6. Ковалев А. И. Управление реструктуризацией предприятия: монография / А. И. Ковалев. – К.: АВРИО, 2006.– 368 с.