Вісник соціально-економічних досліджень 2015, 2(57), 116-123

Олена Олександрівна Перькова
кандидат економічних наук, доцент кафедри загальноекономічних дисциплін та інформаційних технологій, ПВНЗ «Макіївський економіко-гуманітарний інститут», e-mail: perkoffa@mail.ru

Перькова, О. О. Проблеми функціонування сфери житлово-комунального господарства у ринковому середовищі / Олена Олександрівна Перькова // Вісник соціально-економічних досліджень: зб. наук. праць; за ред.: М. І. Звєрякова (голов. ред.) та ін. (ISSN 2313-4569). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2015.  Вип. 2. – № 57. – С. 116–123.

У статті розглянуто соціально-економічні особливості житлово-комунальних послуг, а також процесів їх споживання домогосподарствами та виробництва підприємствами сфери ЖКГ. На підставі цього визначено економічні інтереси та протиріччя, що надало можливість окреслити ключові проблеми сфери ЖКГ. Розроблено рекомендації щодо державного регулювання сфери житлово-комунального господарства в умовах ринкового середовища. Уточнено сутність процесу адаптації та її основні завдання, які полягають у формуванні ринкової рівноваги, що виявляється в узгодженні інтересів споживачів і надавачів житлово-комунальних послуг шляхом цілеспрямованого врахування змін зовнішнього та внутрішнього середовища, а також обґрунтованих дій з коригування виробничо-господарської діяльності системи підприємств житлово-комунального господарства в цілому.

державне регулювання; адаптація; сфера ЖКГ; ринкове середовище; житлово-комунальні послуги; інтереси економічних агентів.

JEL classification: R220; P336; R330

УДК: 332.872.23

1. Hicks J. R. Collected Essays in Economic Theory / J. R. Hicks. – London, N. Y.: Longman, 1981. – 283 p.
  2. Kaldor N. A. Model of Economic Growth / N. А. Kaldor // The Economic Journal. – 1957. – Vol. 67 (268). – Pр. 591–624.
  3. Скитовски Т. Суверенитет и рациональность потребителя [Электронный ресурс] / Т. Скитовски // Теория потребительского поведения и спроса. – 1993. – № 3. – С. 34–38. – Режим доступа: http://gallery.economicus.ru/cgi-se/gallery/frame_rightn.pl?type=in&links/in/scitovsky/works/scitovsky_w1.txt&img=works_small.gif&name=scitovsky.
  4. Hotelling H. The Economics of Exhaustible Resources / H. Hotelling // Journal of Political Economy. – 1931. – Vol. 39. – No. 2. – Pp. 137–175.
  5. Вакуленко В. Методологічні аспекти стратегічного планування економічного розвитку великого міста / В. Вакуленко // Управління сучасним містом. – 2002. – № 4. –С. 10–12.
  6. Дзезик С. С. Державне регулювання природних монополій на локальних ринках комунальних послуг: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук: спец. 08.06.01 «Економіка підприємства і організація виробництва» / С. С. Дзезик. – Одеса: ОДУ, 2004. – 20 с.
  7. Дронь А. Ринок житла в Україні: перспективи і проблеми розвитку / А. Дронь, П. Єщенко // Економіка України. – 1997. – № 7. – С. 21–27.
  8. Колпаков В. М. Методи управління в підприємствах житлово-комунального господарства: навч. посіб. / В. М. Колпаков. – К.: МАУП, 2001. – 267 с.
  9. Крамаренко Г. А. Рынок: непроизводственная сфера общественного производства / Г. А. Крамаренко. –Донецк: ИЭП НАН Украины, 1998. – 230 с.