Вісник соціально-економічних досліджень 2015, 1(56), 100–106

Моделювання потенціалу підприємства неоекономіки

Антоніна Леонідівна Сабадирьова
кандидат економічних наук, доцент кафедри економіки підприємства, Одеський національний економічний університет, e-mail:sabadyreva_antonina@mail.ru

Сабадирьова, А. Л. Моделювання потенціалу підприємства неоекономіки / Антоніна Леонідівна Сабадирьова // Вісник соціально-економічних досліджень зб. наук. праць; за ред.: М. І. Звєрякова (голов. ред.) та ін. (ISSN 2313-4569). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2015. – Вип. 1. – № 56. – С. 100–106.

У статті розроблено наукові основи моделювання потенціалу підприємства неоекономіки в комплексі з методичним забезпеченням на «виході» системи. Узагальнено теоретичні підходи до формування та оцінки корпоративного потенціалу, заснованого на новій концепції – менеджменті знань в системі стратегічного управління. Уточнено завдання щодо обґрунтування методичного підходу і програмно-цільової моделі потенціалу підприємства неоекономіки, що надані у вигляді сукупності алгоритмів у процесі моделювання. Обґрунтовані об’єкт і предмет модернізації потенціалу в реальній дійсності вищих навчальних закладів. Визначено, що оптимальний потенціал вищих навчальних закладів представляє рішення з імовірністю, що зміна оптимальності за обраним критерієм оптимізації вплине на оптимальність за іншими критеріями. Запропонована «Програма потенціалу вищого навчального закладу», що визначена на основі критерію максимального прибутку. Визначено зміст корпоративного потенціалу вищого навчального закладу за умов активізації формування корпоративного портфелю у стратегії розвитку корпорації. Визначена нова схема комплексної задачі моделювання потенціалу при реалізації реанімаційного пакету реформ (РПР) вищого навчального закладу.

потенціал підприємства неоекономіки; моделювання потенціалу; модернізація потенціалу; корпоративний потенціал.

JEL classification: R220; I000

УДК: 657:338.48

1. Федонін О. С. Потенціал підприємства: формування та оцінка: навч. посіб. / О. С. Федонін, І. М. Рєпіна, О. І. Олексюк. – К.: КНЕУ, 2004. – 316 с.
  2. Экономический потенциал административных и производственных систем: монография / [Под общей ред. О. Ф. Балацкого]. – Сумы: Университетская книга, 2006. – 973 с.
  3. Федулова Л. І. Економіка знань: підруч. / Л. І. Федулова – К.: Інститут економіки та прогнозування НАН України, 2009. – 600 с.
  4. Бачевський Б. Є. Потенціал і розвиток підприємства: навч. посіб. / Б. Є. Бачевський, І. В. Заблодська, О. О. Решетняк. – К.: Центр учбової літератури, 2009. – 400 с.
  5. Попов Е. В. Рыночный потенциал предприятия: монография / Е. В. Попов. – М.: Экономика, 2002. – 559 с.
  6. Промисловий потенціал України: проблеми та перспективи структурно-інноваційних трансформацій: монографія / [За ред. Ю. В. Кіндзерського]. – К.: Інститут економіки та прогнозування НАН України. – К., 2007. – 408 с.
  7. Сабадирьова А. Л. Програма розвитку потенціалу підприємства неоекономіки / А. Л. Сабадирьова, В. М. Шинкаренко // Економіка підприємства: теорія і практика: зб. матер. міжнар. конф. – К.: КНЕУ, 2014. – 377 с.
  8. Стратегія підприємства: адаптація організацій до впливу світових суспільно-економічних процесів: монографія / [А. П. Наливайко, Т. І. Решетняк, Н. М. Євдокимова та ін.; за ред. А. П. Наливайка]. – К.: КНЕУ, 2013. – 454 с.