Вісник соціально-економічних досліджень 2017, 2-3(63-64), 127-134

Методика планування показників кредитної діяльності банку

Олександр Леонідович Сирчин
економічних наук, доцент кафедри банківської справи,Одеський національний економічний університет, е-mail:aleks_syrchin@ukr.net

Сирчин, О. Л. Методика планування показників кредитної діяльності банку // Вісник соціально-економічних досліджень: зб. наук. праць; за ред.: М. І. Звєрякова (голов. ред.) та ін. (ISSN 2313-4569). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2017. – № 2-3 (63-64). – С. 127–134.

У статті запропонована науково-практична методика планування показників кредитної діяльності українського банку. В результаті проведеного дослідження обґрунтовано: 1) планування кредитної діяльності банку має визначити майбутні величини основних показників: розміру кредитного портфеля (наданих кредитів) банку, витрат з формування резервів під видані кредити, процентного доходу та середньої процентної ставки по кредитах; 2) деякі розрахункові показники визначаються іншими розділами плану банку и надходять до розділу планування кредитної діяльності банку як фіксовані величини; 3) частина величин розрахункових показників залежить від кредитної політики банку і може бути визначена статистичними методиками або встановлена як суб’єктивне нормативне значення (згідно з рішенням керівних органів банку відповідно до суб’єктивного оцінювання ситуації банку в майбутньому); 4) запропонована методика перевірена на прикладі українського банку.

комерційний банк; активи банку; кредитна політика банку; планування кредитної діяльності банку; кредитний портфель банку; середня процентна ставка за кредитами; чиста процентна маржа; процентний дохід; резерви банку за кредитними операціями.

JEL classification: G210;  DOI: https://doi.org/10.33987/vsed.2-3(63-64).2017.127-134

1. Вальравен К. Управление рисками в коммерческом банке / [пер. с англ.]. – Вашингтон: Институт экономического развития мирового банка, 1997. – 303 с.
  2. Грюнинг Х. Анализ банковских рисков / [пер. с англ.]. – М.: Весь мир, 2007. – 304 с.
  3. Діяльність банків у забезпечення сталого розвитку фінансового ринку України: монографія / За ред. В. В. Коваленко. – Одеса: Атлант, 2014. – 358 с.
  4. Кредитна діяльність банків України: проблеми та перспективи розвитку: монографія / За ред. В. В. Коваленко. – Одеса: Атлант, 2015. – 217 с.
  5. Козьменко С. М. Стратегічний менеджмент банку. – Суми: Університетська книга, 2003. – 734 c.
  6. Морсман Э. Управление кредитным портфелем / [пер. с англ.]. – М.: Альпина Бизнес Букс, 2004. – 208 с.
  7. Роуз П. Банковский менеджмент / [пер. с англ.]. – М.: Дело ЛТД, 1995. – 768 с.
  8. Синки Дж. Финансовый менеджмент в коммерческом банке и в индустрии финансовых услуг / [пер. с англ.]. – М.: Альпина Бизнес Букс, 2007. – 1018 с.
  9. Офіційний сайт Національного банку України. URL: http://www.bank.gov.ua.