Вісник соціально-економічних досліджень 2016, 2(61), 219-226

Особливості стратегічного планування ключових показників діяльності банку

Олександр Леонідович Сирчин
кандидат економічних наук, доцент кафедри банківської справи, Одеський національний економічний університет, e-mail:als.odessa.oseu@yandex.ua

Сирчин, О. Л. Особливості стратегічного планування ключових показників діяльності банку / Олександр Леонідович Сирчин // Вісник соціально-економічних досліджень: зб. наук. праць; за ред.: М. І. Зверякова (голов. ред.) та ін. (ISSN 2313-4569). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2016. –№ 2 (61). – С. 219–226.

У статті сформовано методичний підхід до розрахунків ключових показників стратегічного плану діяльності банку. Цей підхід заснований на обліку специфіки діяльності банку (значна величина фінансового важеля як відношення зобов’язань до капіталу банку), на визначенні стратегічної мети банку (частка банку в активах банківської системи країни), на залежності величини валюти балансу банківської системи від розміру грошової бази (непрямий ефект впливу фактичного грошово-кредитного мультиплікатора) і на залежності самої грошової бази від розміру валового внутрішнього продукту країни (непрямий ефект впливу рівня монетизації економіки країни). Кінцевим результатом запропонованого методичного підходу є розрахунок показників стратегічного плану банку залежно від прогнозу показників зовнішнього середовища і можливість перегляду показників плану при зміні зовнішнього середовища без зміни стратегічної мети його діяльності.

комерційний банк; стратегія банку; стратегічне планування в банку; показники планування в банку; зовнішня середа банку; грошова база країни; валовий внутрішній продукт країни.

JEL classification: G210;  DOI: https://doi.org/10.33987/vsed.2(61).2016.119-226

1. Мескон М. Основы менеджмента / [М. Мескон, М. Альберт, Ф. Хедоури; пер. с англ.]. – М.: Дело, 1997. – 494 с.
  2. Линдгрен М. Сценарное планирование: связь между будущим и стратегией / [М. Линдгрен, Х. Бандхольд; пер. с англ]. – М.: ОЛИМП БИЗНЕС, 2009. – 233 с.
  3. Керцнер Г. Стратегическое управление в компании. Модель зрелого управления проектами / [Г. Керцнер; пер. с англ.]. – М.: ДМК Пресс, 2010. – 320 с.
  4. Куницына Н. Н. Бизнес-планирование в коммерческом банке / [Н. Н. Куницына, Л. И. Ушвицкий, А. В. Малеева]. – М.: Финансы и статистика, 2002. – 304 с.
  5. Кидуэлл Д. Финансовые институты, рынки и деньги / [Д. Кидуэлл, Р. Петерсон, Д. Блэкуэлл; пер. с англ.]. – СПб.: Питер, 2000. – 752 с.
  6. Кох Л. В. Банковский менеджмент / [Л. В. Кох, Ю. В. Кох]. – Владивосток: Изд-во ВГУЭС, 2006. – 280 с.
  7. Ларионова И. В. Управление активами и пассивами в коммерческом банке / И. В. Ларионова. – М.: Консалтбанкир, 2003. – 272 с.
  8. Поморина М. А. Планирование как основа управления деятельностью банка / М. А. Поморина. – М.: Финансы и статистика, 2002. – 382 с.
  9. Друкер П. Энциклопедия менеджмента / [П. Друкер; пер. с англ.]. – М.: Вильямс, 2004. – 432 с.
  10. Офіційний сайт Національного банку України [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.bank.gov.ua.