Вісник соціально-економічних досліджень 2016, 2(61), 173-183

Формування системи надання фінансових послуг: сучасні тенденції та перспективи

Олена Миколаївна Гончаренко
доктор економічних наук, доцент, завідувач кафедри фінансового менеджменту та фондового ринку, Одеський національний економічний університет, e-mail:engoncharenko@ukr.net

Ольга Степанівна Світлична
кандидат економічних наук, доцент кафедри фінансового менеджменту та фондового ринку, Одеський національний економічний університет, e-mail:svetlihnayos@mail.ru

Гончаренко, О. М. Формування системи надання фінансових послуг: сучасні тенденції та перспективи / Олена Миколаївна Гончаренко, Ольга Степанівна Світлична // Вісник соціально-економічних досліджень: зб. наук. праць; за ред.: М. І. Звєрякова (голов. ред.) та ін. (ISSN 2313-4569). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2016. – № 2 (61). – С. 173–183.

У статті досліджено та проаналізовано сучасні тенденції формування системи надання фінансових послуг. Доведено, що система надання фінансових послуг відіграє вирішальну роль при визначенні конкурентних позицій фінансового інституту на конкретному ринку або його сегменті через пристосування своїх продуктів до попиту і вимог клієнтів. Обґрунтовано, що на сьогодні ефективна діяльність фінансових установ неможлива без використання сучасних інтернет-технологій, які дозволяють підвищити ефективність взаємовідносин фінансових установ з клієнтами. Тому розвиток фінансових інтернет-послуг є одним із найпривабливіших та перспективних напрямків е-бізнесу. Визначено переваги, які одержують фінансові інститути завдяки участі в системах e-комерції та розглянуто перспективні напрямки розвитку інтернет-послуг у різних сферах фінансової діяльності.

фінансова послуга; ринок фінансових послуг; інтернет-послуги; е-комерція.

JEL classification: G200;  DOI: https://doi.org/10.33987/vsed.2(61).2016.173-183

УДК: 336.009.6

1. Унинець-Ходаківська В. П. Ринок фінансових послуг: теорія і практика / В. П. Унинець-Ходаківська, О. І. Костюкевич, О. А. Лятамбор. – К.: ЦУЛ, 2009. – 392 с.
  2. Юрчук Г. В. Розвиток фінансових послуг на основі систем електронного бізнесу: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук: спец. 08.04.01 «Фінанси, грошовий обіг і кредит» / Г. В. Юрчук. – Українська академія банківської справи, Суми, 2003. – 20 с.
  3. Науменкова С. В. Ринок фінансових послуг: навч. посіб. / С. В. Науменкова, С. В. Міщенко. – К.: Знання, 2010. – 532 c.
  4. Штанько О. Д. Сучасні тенденції розвитку ринку фінансових послуг в Україні / О. Д. Штанько // Бюлетень Міжнародного Нобелівського економічного форуму. – 2013. – № 1 (6). – С. 394–399.
  5. Фадєєва І. Г. Інтелектуальні технології у фінансовому інжинірингу / І. Г. Фадєєва // Сталий розвиток економіки: міжнар. наук.-вироб. журнал. – 2014. – № 3 (25). – С. 234–242.
  6. Карпенко О. І. Цивільно-правові способи захисту права на інтернет-послуги / О. І. Карпенко // Науковий вісник Ужгородського національного університету. – 2015. – Випуск 32.2. – С. 40–45.
  7. Радельчук Г. І. Програмне забезпечення Інтернет-трейдингу на російському та українському фондовому ринках / Г. І. Радельчук // Зб. наук. праць факультету прикладної математики та комп’ютерних технологій Хмельницького національного університету. – Хмельницький: ХНУ. – 2008. – № 1. – С. 117–122.
  8. Шойхеденко А. Автоматизация в страховании и введение электронного полиса — объективная необходимость [Електронний ресурс] / А. Шойхеденко. – Режим доступу: http://forinsurer.com/public/14/04/29/4652.