Вісник соціально-економічних досліджень 2016, 2(61), 146-153

Основні концепції грошових потоків підприємства

Олександр Григорович Янковий
доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри економіки підприємства, Одеський національний економічний університет, e-mail:yankovoy_a@ukr.net

Галина Володимирівна Кошельок
кандидат економічних наук, доцент кафедри економіки підприємства, Одеський національний економічний університет, e-mail:galas2811@gmail.com

Янковий, О. Г. Основні концепції грошових потоків підприємства / Олександр Григорович Янковий, Галина Володимирівна Кошельок // Вісник соціально-економічних досліджень: зб. наук. праць; за ред.: М. І. Звєрякова (голов. ред.) та ін. (ISSN 2313-4569). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2016. – № 2 (61). – С. 146–153.

У статті розглянуто формування основних концепцій грошових потоків підприємства американськими аналітиками, які використовували їх для аналізу цінних паперів і фінансової звітності підприємства. Доведено, що основні концепції грошових потоків можуть бути доповнені у зв’язку з розвитком науки та практики. У дослідженні стисло розглянуто основні концепції, які є складовими концепції грошових потоків підприємства, а саме: фінансова стійкість і платоспроможність; інвестиційний проект; часова вартість грошових потоків; грошові припливи та відтоки; вартість бізнесу; фінансовий контролінг; ціна капіталу; підприємницький і фінансовий ризик; ринок цінних паперів; інвестиційна привабливість; фінансово-економічна безпека підприємства; якість управління підприємством. Запропоновано доповнити концепцію грошових потоків певними концепціями, які будуть сприяти більш ефективному управлінню грошовими потоками підприємства в сучасних умовах.

концепція; грошові потоки; рух грошових коштів; приплив; відтік.

JEL classification: G300;  DOI: https://doi.org/10.33987/vsed.2(61).2016.146-153

1. Volkart R. Finanzmanagement: Beiträge zu Theorie und Praxis / R. Volkart. – Zürich: Versus. – Bd. 2. – 1998. – 245 p.
  2. Кейнс Дж. М. Общая теория занятости, процента и денег. Избранное / Дж. М. Кейнс. – М.: ЭКСМО, 2008. – С. 131–543.
  3. Теннент Дж. Управление денежными потоками. Как не оказаться на мели / Дж. Теннент. – М.: Альпина Паблишер, 2014. – 208 c.
  4. Тимофеева Т. В. Анализ денежных потоков предприятия: учеб. пособ. / Т. В. Тимофеева. – М.: Финансы и статистика; ИНФРА-М, 2010. – 368 с.
  5. Антонова О. В. Економічна сутність та значення грошових потоків в концепції фінансової безпеки торговельних мереж / О. В. Антонова // Вісник Запорізького національного університету: зб. наук. праць. – 2012. – № 4 (16). – С. 207–212.
  6. Семенов Г. А. Фінансове планування і управління на підприємствах: навч. посіб. / Г. А. Семенов, В. З. Бугай, А. Г. Семенов, А. В. Бугай. – К.: Центр учбової літератури, 2007. – 432 с.
  7. Оцінка кредитоспроможності та інвестиційної привабливості суб’єктів господарювання: монографія / [А. О. Єпіфанов, Н. А. Дехтяр, Т. М. Мельник, І. О. Школьник та ін.; за ред. А. О. Єпіфанова]. – Суми: УАБС НБУ, 2007. – 286 с.
  8. Терещенко О. О. Фінансова діяльність суб’єктів господарювання: навч. посіб. / О. О. Терещенко. – К.: КНЕУ, 2003. – 554 с.
  9. Егорова С. Е. Взаимосвязь концепции маркетингового анализа с основными аналитическими концепциями / С. Е. Егорова // Экономические науки. – 2008. – № 5. – С. 23–30.
  10. Гросул В. А. Основные подходы к оценке финансовой безопасности предприятия на основе исследования его денежных потоков / В. А. Гросул, Е. В. Антонова // Вестник СГТУ: сб. науч. статей. – 2013. – Вып. 1 (69). – С. 278–282.
  11. Кошельок Г. В. Оцінка якості управління грошовими потоками на підприємстві / Г. В. Кошельок // Вісник соціально-економічних досліджень: зб. наук. праць. – 2013. – Вип. 48. – С. 108–115.