Вісник соціально-економічних досліджень 2016, 1(60), 99-109

Ольга Сергіївна Балабаш
викладач кафедри менеджменту організацій та зовнішньоекономічної діяльності, Одеський національний економічний університет, е-mail:kyshenya_olga@bk.ru

Балабаш, О. С. Формалізація складових моніторингу стійкого розвитку хлібоприймальних підприємств / Ольга Сергіївна Балабаш // Вісник соціально-економічних досліджень: зб. наук. праць; за ред. М. І. Звєрякова (голов. ред.) та ін. (ISSN 2313-4569). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2016. – Вип. 1. – № 60. – С. 99–109.

У статті визначено складові моніторингу стійкого розвитку хлібоприймальних підприємств (ХПП). Розглянуто процес моніторингу стійкого розвитку хлібоприймальних підприємств на узагальненому рівні за допомогою контекстної діаграми та деталізованому рівні за допомогою декомпозиційної діаграми, з детальним описом його стадій. Визначено «входи» та «виходи» процесу моніторингу стійкого розвитку ХПП. Обґрунтовано доцільність проекції результатів оцінки складових на кількісно-лінгвістичну шкалу Харінгтона. Адаптовано шкалу Харінгтона, розроблено модифіковані лінгвістичні оцінки рівнів складових стійкого розвитку хлібоприймальних підприємств. Апробовано запропоновану методику моніторингу стійкого розвитку ХПП на прикладі Кремидівської виробничої дільниці Одеського зернового терміналу ДПЗКУ.

моніторинг; моніторинг стійкого розвитку; стійкий розвиток хлібоприймальних підприємств; складові моніторингу стійкого розвитку; процесна стійкість; конкурентна стійкість; фінансова стійкість; шкала Харінгтона; методика моніторингу стійкого розвитку; метод попарних порівнянь; контекстна діаграма; декомпозиційна діаграма.

JEL classification: О100;  DOI: https://doi.org/10.33987/vsed.1(60).2016.99-109

УДК: 65.016:2

1. Бойко Н. IDEF як інструмент моделювання бізнес-процесів логістичної системи / Н. Бойко // Вісник Львівського університету. – 2007. – Вип. 37. – С. 185–188.
  2. Кузнецова І. О. Моніторинг в процесі управління стійким розвитком / І. О. Кузнецова, О. С. Балабаш // Науковий вісник ОНЕУ. – 2015. – № 8 (228). – С. 83–97.
  3. Конкурентоспроможність підприємства: оцінка рівня та напрями підвищення: монографія / [За заг. ред. О. Г. Янкового]. – Одеса: Атлант, 2013. – 470 с.
  4. Kuznetsova I. Sustainable enterprise development: essence and components / I. Kuznetsova, O. Balabash // Соціально-економічні проблеми і держава. – 2015. – Вип. 1 (12). – С. 48–57.
  5. Місько Г. А. Dairy plants financial and economic security evaluation / Г. А. Місько, О. В. Малюта // Соціально-економічні проблеми і держава. – 2015. – Вип. 1 (12). – С. 153–159.
  6. Чернега О. М. Системний підхід до управління ефективністю діяльності організації / О. М. Чернега // Науковий вісник ОНЕУ. – 2013. – № 26 (205). – С. 153–159.
  7. Булгакова И. Н. Использование «функции желательности» для формализации комплексного показателя конкурентоспособности промышленного предприятия / И. Н. Булгакова, А. Н. Морозов // Вестник ВГУ (Серия «Экономика и управление»). – 2009. – № 2. – С. 54–56.
  8. Шинкаренко В. Г. Визначення рівня відповідності автотранспортних послуг вимогам споживачів / В. Г. Шинкаренко, І. М. Ананко // Економіка транспортного комплексу. – Вип. 19. – 2012. – С. 37–45.
  9. Кузнецова І. О. Індикатори моніторингу операційної стійкості підприємства / І. О. Кузнецова, О. С. Балабаш // Економіка: реалії часу. – 2014. – № 2 (12). – С. 83–88.
  10. Карпенко Ю. В. Організаційно-економічна модернізація галузі хлібопродуктів як основа продовольчої безпеки держави / Ю. В. Карпенко, І. О. Кузнецова // Соціально-економічний розвиток регіонів в контексті міжнародної інтеграції. – 2014. – № 15 (4). – С. 132–138.