Вісник соціально-економічних досліджень 2016, 1(60), 86-97

Олена Миколаївна Таран-Лала
кандидат економічних наук, доцент кафедри менеджменту, ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», e-mail:elenalala1704@gmail.com

Таран-Лала, О. М. Комплекс сценаріїв ефективного функціонування споживчої кооперації України в структурі національної економіки / Олена Миколаївна Таран-Лала // Вісник соціально-економічних досліджень: зб. наук. праць; за ред. М. І. Звєрякова (голов. ред.) та ін. (ISSN 2313-4569). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2016. – Вип. 1. – № 60. – С. 86–97.

У статті визначено аспекти концептуально-методологічного характеру і прикладних розробок щодо діагностики функціонування споживчої кооперації як соціально-економічної системи в структурі національної економіки. Запропоновано алгоритм здійснення аналітичного стратегічного планування процесу функціонування споживчої кооперації як соціально-економічної системи в структурі національної економіки за рахунок підвищення рівня її ефективності. Проведено ґрунтовне прогнозування рівнів ефективного функціонування споживчої кооперації як соціально-економічної системи в структурі національної економіки за умови ефективної взаємодії з ектором «Державне регулювання» та використання визначених можливостей, запобігання проблемам, що перешкоджають значному покращенню функціонування споживчої кооперації. Науково сформовано системний аналіз, який всебічно враховує і використовує всі фактори-обмеження, проблеми та можливості, всі параметри системи, що фігурують у проблематиці всіх їхніх цілей, політик та завдань, всіх альтернатив та можливостей сценаріїв розвитку подій.

функціонування; споживча кооперація; соціально-економічна система; параметри системи; сценарії; метод аналізу ієрархій; аналітичне стратегічне планування.

JEL classification: H000; C530; P510;  DOI: https://doi.org/10.33987/vsed.1(60).2016.86-97

УДК: 005.51:334.735(477)

1. Губин В. В. Проблемы социально-экономического развития системы потребительской кооперации в условиях рынка / В. В. Губин, А. А. Степанов, И. А. Степанов. – М.: Издательский дом Центросоюза, 2012. – 196 с.
  2. Рогоза М. Є. Системи підтримки прийняття рішень: навч. посіб. / М. Є. Рогоза, О. О. Ємець, Є. М. Ємець. – Полтава: РВВ ПУЕТ, 2013. – 312 с.
  3. Рогоза М. Є. Модель ринково-орієнтованого соціально-економічного механізму управління підприємствами споживчої кооперації / М. Є. Рогоза // Економіка: проблеми теорії та практики: зб. наук. праць. – Дніпропетровськ: ДНУ. – 2009. – Т. IІ. – Вип. 248. – С. 239–244.
  4. Рогоза М. Є. Нелінійні моделі та аналіз складних систем: навч. посіб. / М. Є. Рогоза, С. К. Рамазанов, Е. К. Мусаєва. – Полтава: РВВ ПУЕТ, 2011. – 302 с.
  5. Рогоза М. Є. Проблеми, процеси, моделі управління розвитком підприємств споживчої кооперації / М. Є. Рогоза // Академічний огляд. – Дніпропетровськ: ДНУ. – 2009. – № 1. – С. 82–89.
  6. Бабенко С. Г. Стратегія розвитку кооперативного сектора економіки України / С. Г. Бабенко // Економіка і прогнозування. – 2003. – № 4. – С. 38–49.
  7. Бабенко С. Г. Трансформація кооперативних систем у перехідній економіці: монографія / С. Г. Бабенко. – К.: Наукова думка, 2003. – 332 с.
  8. Гончаренко В. В. Теоретико-методологічні підходи до відродження національного кооперативного руху / В. В. Гончаренко // Вісник Полтавського державного сільськогосподарського інституту. – 2001. – № 5–6 (18–19). – С. 10–15.
  9. Левицкий Е. М. Адаптация в моделировании экономических систем / Е. М. Левицкий. – Новосибирск: Наука, 1977. – 208 с.
  10. Маркіна І. А. Управління споживчою кооперацією як соціально-економічною системою: монографія / І. А. Маркіна. – Полтава: ПУСКУ, 2008. – 255 с.
  11. Окландер М. А. Стратегії розвитку підприємств споживчої кооперації України: монографія / М. А. Окландер, О. П. Чукурна, В. В. Гончаренко. – Одеса: Екологія, 2007. – 324 с.
  12. Теплов В. И. Социально-экономическая деятельность потребительской кооперации: монографія / В. И. Теплов. – Белгород: Изд-во Белгородского университета потребительской кооперации, 1999. – 206 с.
  13. Теплов В. И. Управление социально-экономическим развитием системы потребительской кооперации / В. И. Теплов. – Белгород: Издательство Белгородского университета потребительской кооперации, 1999. – 295 с.