Вісник соціально-економічних досліджень 2016, 1(60), 186-191

Ігор Леонідович Сазонець
доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри державного управління, документознавства та інформаційної діяльності, Національний університет водного господарства та природокористування, м. Рівне, e-mail:suvoroff09@mail.ru

Ольга Володимирівна Покуль
аспірант кафедри державного управління, документознавства та інформаційної діяльності, Національний університет водного господарства та природокористування, м. Рівне, e-mail:olechka.pokul@mail.ru

Сазонець, І. Л. Інфраструктурне забезпечення раціонального використання водних ресурсів за фінансової участі підприємств України / Ігор Леонідович Сазонець, Ольга Володимирівна Покуль // Вісник соціально-економічних досліджень: зб. наук. праць; за ред. М. І. Звєрякова (голов. ред.) та ін. (ISSN 2313-4569). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2016. – Вип. 1. – № 60 . – С. 186–191.

У статті приділяється увага пошуку фінансових можливостей для відновлення інфраструктури водогосподарського комплексу України з метою запровадження економного та екологічно безпечного використання водних ресурсів. На основі даних статистичного дослідження останніх років визначено тенденції щодо підвищення ефективності використання водних ресурсів за найбільшими водоємними галузями національної економіки. Враховуючи відсутність достатньої кількості фінансових ресурсів для відновлення та модернізації інфраструктури галузі, запропоновано оптимальний варіант співробітництва держави та приватного сектору, який прийнятний в умовах сучасних реалій і відповідає інтересам обох сторін. Разом з тим, визначені умови державного регулювання, від яких залежатиме дієвість цього державно-приватного партнерства.

раціональне водокористування; інвестування водної галузі; державно-приватне співробітництво; водна інженерна інфраструктура; фіскальне регулювання; амортизаційна політика.

JEL classification: Q580;  DOI: https://doi.org/10.33987/vsed.1(60).2016.186-191

УДК: 338.2:504.4.062.2 (477)

1. Формування рентних відносин у водному господарстві України: монографія / [За наук. ред. М. А. Хвесика]. – К.: ДУ ІЕПСР НАН України, 2014. – 328 с.
  2. Хвесик М. Інвестиційне забезпечення сфери водокористування в контексті імплементації водних директив Європейського Союзу: інституціональне середовище, секторальні особливості та перспективи диверсифікації / М. Хвесик, В. Голян // Економіст. – 2014. – № 7. – С. 8–15.
  3. Статистична інформація з використання водних ресурсів в Україні [Електронний ресурс]. – Режим доступу: www.scwm.gov.ua.
  4. Хвесик М. А. Успішна модернізація водогосподарського комплексу можлива на основі диверсифікації джерел інвестиційного забезпечення / М. А. Хвесик // Економіст. – 2015. – № 7. – С. 1–3.
  5. Тичковська Л. Концептуалні засади інноваційних елементів фінансового забезпечення водно-ресурсної сфери України / Л. Тичковська // Економіст. – 2014. – № 1. – С. 65–67.
  6. Формування моделі управління природними ресурсами в ринкових умовах господарювання: монографія / [За наук. ред. М. А. Хвесика]. – К.: ДУ ІЕПСР НАН України, 2013. – 304 с.
  7. Фінансові аспекти інноваційно-інвестиційного розвитку підприємств: монографія / [За наук. ред. М. Д. Білик]. – К.: ПанТот, 2012. – 277 с.
  8. Сазонець І. Сучасний підхід підприємств України в запровадженні раціонального використання водних ресурсів / І. Сазонець, О. Покуль // Економічний форум. – 2015. – № 4. – С. 195–199.
  9. Хвесик М. Формування нової моделі фіскального регулювання природокористування: інституціональні передумови, методологічне забезпечення та практичні рекомендації / М. Хвесик, В. Голян, В. Бардась // Економіст. – 2013. – № 9. – С. 4–13.