Вісник соціально-економічних досліджень 2015, 2(57), 51-60

Особливості прогнозування доходів місцевих бюджетів у США

Марина Володимирівна Дєдушева
аспірант кафедри фінансів, Національний університет державної податкової служби України, e-mail: dedushm@gmail.com

Дєдушева, М. В. Особливості прогнозування доходів місцевих бюджетів у США / Марина Володимирівна Дєдушева // Вісник соціально-економічних досліджень: зб. наук. праць; за ред.: М. І. Звєрякова (голов. ред.) та ін. (ISSN 2313-4569). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2015. – Вип. 2. – № 57. – С. 51–60.

У статті проведено огляд методичного та організаційно-правового забезпечення прогнозування податкових надходжень у федеральних утвореннях Сполучених Штатів Америки. На прикладі штату Індіани представлено організаційну структуру прогнозування і планування податкових доходів в системі управління бюджетом країни. Зокрема, представлено характеристику виконавчих органів, які беруть участь в підготовці прогнозу податкових доходів штату. Встановлено, що у сфері прогнозування податкових доходів бюджету застосовується численні методи, які відрізняються в основному ступенем економетричної складності, яка визначається тим, наскільки детально ці моделі можуть відтворити залежність майбутніх податкових надходжень від різноманітних змін у податковій системі. З’ясовано, що точність прогнозування може бути істотно поліпшена через поєднання кількох окремих прогнозів. Це дозволяє підвищити надійність отриманого прогнозу, зменшуючи похибку передбачення, а також більш ефективно використовувати інформацію, яку вони містять.

податкове прогнозування; податкове планування; податкові надходження; бюджетна система; місцевий бюджет; консенсус-прогноз.

JEL classification: C530; H710

УДК: 336.22:352:[338.27]

1. Stinson T. F. State revenue forecasting: An institutional framework / T. F. Stinson // Government Finance Review. – 2002. – Pp. 12–15.
  2. Buettner T. Revenue Forecasting in Germany: On Unbiasedness, Efficiency, and Politics [Electronic source] / T. Buettner, B. Kauder // Paper presented at Annual Conference of the International Institute for Public Finance. – Access: https://editorialexpress.com/cgi-bin/ conference/download.cgi?db_name=IIPF67&paper_id=142.
  3. Brender A. Predicting Government Tax Revenues And Analyzing Forecast Uncertainty / A. Brender, G. Navon // Israel Economic Review. – 2010. – Vol. 7. – No. 2. – Pp. 81–111.
  4. Galinski P. The accuracy of the budget forecasting in local governments in Poland / P. Galinski // Economics and Management. – 2013. – No. 18 (2). – Pp. 218–225.
  5. Grizzle G. A. Forecasting State Sales Tax Revenues: Comparing the Accuracy of Different Methods / G. A. Grizzle, E. W. Klay // State and Local Government Review. – 1994. – No. 26 (3). – Pp. 142–152.
  6. Danninger S. Revenue Forecasts as Performance Targets / S. Danninger // IMF Working paper. – 2005. – No. 14. – Pp. 1–19.
  7. Kauder B. Institutions and Public Sector Performance: Empirical Analyses of Revenue Forecasting and Spatial Administrative Structures, Dissertations in Economics, Department of Economics, University of Munich. – 2011. – No. 13683. – 153 p.
  8. Кондур О. С. Економіко-математичне прогнозування доходів місцевих бюджетів / О. С. Кондур, О. П. Цюпа, В. В. Хинальська // Актуальні проблеми розвитку економіки регіону. – 2012. – Вип. 8. – С. 211–215.
  9. Мацкул В. М. Моделювання та прогнозування надходжень ПДВ на мікро- та макроекономічних рівнях / В. М. Мацкул, Л. О. Кирилова // Вісник соціально-економічних досліджень. – 2013. – Вип. 2 (49). – С. 53–59.
  10. Nordhaus W. M. Forecasting Efficiency: Concepts and Applications / W. M. Nordhaus // Review of Economics and Statistics. – 1987. – No. 69. – Pp. 667–674.
  11. Сибірянська Ю. В. Інноваційні підходи до прогнозування та планування доходів бюджету / Ю. В. Сибірянська, Г. М. Котіна // Фінанси України. – 2011. – No. 2. – С. 72–85.
  12. Mikesell J. L. State Revenue Forecasting in the State of Indiana: A Consensus System in a Politically Divided State in Jinping Sun and Thomas D. Lynch, ed. // Government Budget Forecasting, Theory and Practice. – Boca Raton, Florida: CRC Press, Taylor & Francis Group, 2008. – Pp. 415–430.
  13. Mikesell J. L. State Revenue Forecasts as Political and Technical Problems: The Value of Consensus Forecasting and Forecast Acceptance in the Budget Process / J. L. Mikesell, J. M. Ross // Public Administration Review. – March/April 2014. – Vol. 74. – Issue 2. – Pp. 188–203.
  14. Krause G. A. Organizational Structure and the Optimal Design of Policymaking Panels: Evidence from Consensus Group Commissions «Revenue Forecasts in the American States» / G. A. Krause, J. W. Douglas // American Journal of Political Science. – 2013. – Vol. 57. – No. 1. – Pp. 135–149.
  15. Boyd D. J. State Tax Revenue Forecasting Accuracy: Technical Report / D. J. Boyd, L. Dadayan // Rockefeller Institute of Government State University of New York. – 2014. – 45 p.
  16. Becker I. Are German Tax-Revenue Forecasts Flawed? [Electronic source] / I. Becker, T. Buettner // Paper presented at Annual Conference of the International Institute for Public Finance. – Access: http://www.cesifogroup.de/portal/pls/portal/!PORTAL.wwpob_page. show?_docname=951689.PDF.
  17. Willoughby K. G. The State of the Art: Revenue Forecasting in U.S. State Governments / K. G. Willoughby, H. Guo // Government Budget Forecasting: Theory and Practice. – 2008. – Pp. 27–42.
  18. National Association of State Budget Officer [Electronic source]. – Access: http://www.nasbo.org.
  19. Revenue and Transportation Interim Committee of Montana [Electronic source]. – Access: http://leg.mt.gov/css/Committees/interim/2011-2012/Revenue-and-Transportation/default.as.
  20. Дроздов О. Методы анализа и прогнозирования, применяемые в процессе исполнения бюджета в США / О. Дроздов // Мировой опыт. – 2007. – № 8. – С. 6–10.