Вісник соціально-економічних досліджень 2015, 2(57), 202-208

Цілі, принципи та пріоритети регіональної інноваційної політики

Олена Миколаївна Луцків
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України», е-mail: lutolen@i.ua

Луцків, О. М. Цілі, принципи та пріоритети регіональної інноваційної політики / Олена Миколаївна Луцків // Вісник соціально-економічних досліджень: зб. наук. праць; за ред.: М. І. Звєрякова (голов. ред.) та ін. (ISSN 2313-4569). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2015. – Вип. 2. – № 57. – С. 202–208.

У статті основну увагу приділено визначенню сутності та основних цілей регіональної інноваційної політики в контексті підвищення конкурентоспроможності економіки регіону. Обґрунтовано основні причини необхідності регіоналізації інноваційної політики. Визначено основні принципи формування та пріоритети реалізації регіональної інноваційної політики. Виокремлено критерії, що впливають на вибір пріоритетних напрямів інноваційної діяльності в регіоні. Визначено та проаналізовано умови, які сприяють ефективності реалізації регіональної інноваційної політики та забезпечують позитивний економічний результат і підвищення конкурентоспроможності виробництва в регіоні. Зазначено, що ефективність реалізації інноваційної політики має обов’язково враховувати при визначенні основних її цілей низки чинників, які визначають конкурентоспроможність економіки регіону.

регіональна інноваційна політика; інноваційна сфера; інноваційний розвиток регіону; інноваційний потенціал; інноваційні можливості регіону; конкурентоспроможність економіки.

JEL classification: E110; R580

УДК: 332.1:330.341.1

1. Кононенко О. О. Регіональна інноваційна політика: цілі й пріоритети розвитку / О. О. Кононенко // Комунальне господарство міст: наук.-техн. зб. – № 96. – 2010. – С. 235–241.
  2. Потенціал національної промисловості: цілі та механізми ефективного розвитку / [Ю. В. Кіндзерський, М. М. Якубовський, І. О. Галиця та ін.; за ред. Ю. В. Кіндзерського] // НАН України. Ін-т економіки та прогнозування. – К., 2009. – 928 с.
  3. Порошина О. О. Концептуальные основы формирования стратегии региональной инновационной политики / О. О. Порошина // Науковий вісник ЧДІЕУ. – 2009. – № 1 (2). – С. 198–210.
  4. Федулова Л. І. Підходи до розроблення стратегії інноваційно-технологічного розвитку регіонів / Л. І. Федулова // Стратегічні пріоритети. – 2010. – № 2 (15). – С. 130–138.
  5. Третяк В. В. Проблеми формування та напрями реалізації регіональної інноваційної політики [Електронний ресурс] / В. В. Третяк, Н. В. Дронова. – Режим доступу: http://www.stattionline.org.ua/ekonom/71/10662.
  6. Вилгін Є. А. Підходи до реалізації регіональної інноваційної політики держави [Електронний ресурс] / Є. А. Вилгін. – Режим доступу: http://www.dy.nayka.com.ua/?op=1&z=477.
  7. Пельтек Л. В. Розвиток регіональної промислової політики держави: теорія, методологія, механізми: монографія / Л. В. Пельтек. – Миколаїв: Вид-во ЧДУ ім. П. Могили, 2010. – 268 с.
  8. Бова Т. В. Пріоритети державної інноваційної політики на державному та регіональному рівнях [Електронний ресурс] / Т. В. Бова // Наукові праці Чорноморського державного університету ім. П. Могили комплексу «Києво-Могилянська академія» (Серія: Державне управління). – 2010. – Вип. 135. – С. 104–108. – Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/j-pdf/Npchdu_2010_147_135_22.pdf.