Вісник соціально-економічних досліджень 2015, 2(57), 195-201

Наталія Анатоліївна Клєвцєвич
кандидат економічних наук, викладач кафедри економіки та управління національним господарством, Одеський національний економічний університет, e-mail: wqz2007@rambler.ru

Клєвцєвич, Н. А. Можливі моделі розвитку підприємств комунального господарства регіонів на основі застосування механізмів державно-приватного партнерства / Наталія Анатоліївна Клєвцєвич // Вісник соціально-економічних досліджень: зб. наук. праць; за ред.: М. І. Звєрякова (голов. ред.) та ін. (ISSN 2313-4569). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2015. – Вип. 2. – № 57. – С. 195–201.

Статтю присвячено розгляду проблеми вибору оптимальної форми управління підприємствами комунального сектору міських господарств. Досліджено залежність подальшого розвитку галузі від залучення можливостей недержавних установ. Уточнено поняття форми державно-приватного партнерства саме у житлово-комунальному господарстві України. Узагальнено існуючий досвід щодо застосування можливих моделей розвитку підприємств житлово-комунального господарства регіонів. Обґрунтовано необхідність застосування певних критеріїв вибору оптимальної форми державно-приватного партнерства в житлово-комунальному господарстві. Надано рекомендації щодо розвитку взаємовідносин між державним та приватним секторами у цій галузі.

державно-приватне партнерство; моделі та форми державно-приватного партнерства; житлово-комунальне господарство; розвиток підприємств житлово-комунального господарства; оптимальні форми партнерства приватного та державного секторів.

JEL classification: R 220; I000

УДК: 332.8:711.8 (477)

1. Велисов В. М. Государственно-частное партнерство: политико-правовой аспект [Электронный ресурс] / В. М. Велисов. – Режим доступа: http://old.rusrand.ru/vlast/publikac/partn.
  2. Михеев В. А. Государственно-частное партнерство в реализации приоритетных национальных проектов / [В. А. Михеев; под науч. ред. Ю. С. Пивоварова и др.] // Приоритетные национальные проекты: первые итоги и перспективы реализации: сб. науч. трудов. – М.: Финпресс, 2007. – 320 с.
  3. Варнавский В. Г. Партнерство государства и частного сектора: формы, проекты, риски / В. Г. Варнавский. – М.: Наука, 2005. – 60 с.
  4. Тесля Ю. Н. Оптимизация взаимодействия власти, бизнеса и профессионального менеджмента проектов в условиях Украины: тези доповідей V Міжнар. конф. «Управління проектами розвитку суспільства» / [Ю. Н. Тесля; відп. за вип. С. Д. Бушуєв]. – К.: КНУБА, 2008. – С. 202–204.
  5. Зеленин Д. Е. О проблемах законодательного обеспечения государственно-частного партнерства [Электронный ресурс] / Д. Е. Зеленин // Интернет-издание «Промышленник России». – Режим доступа: http://www.promros.ru/journal/553/1654.
  6. Дежкина И. Оценка эффективности организационных структур управления / И. Дежкина, Г. Поташева // Проблемы теории и практики управления. – М. – 2014. – № 5. – С. 80–86.
  7. Строкань Т. М. Забезпечення фінансової стабільності житлово-комунального господарства / Т. М. Строкань // Вісник Міжнародного слов’янського університету (Серія: Економіка). – Харків. – 2011. – № 12. – С. 68–72.
  8. Чернышов Л. Н. Ценовая и тарифная политика в жилищно-коммунальном хозяйстве / [Л. Н. Чернышов; под науч. ред. Е. В. Басина]. – М.: Книжный мир, 1998. – 248 с.