Вісник соціально-економічних досліджень 2015, 2(57), 130-134

Економічні ризики у фінансовому забезпеченні технологій управління діяльністю банків

Олексій Миколайович Гуцалюк
кандидат економічних наук, доцент кафедри фінансів і кредиту, Класичний приватний університет, e-mail: alex-d.88@mail.ru

Гуцалюк, О. М. Економічні ризики у фінансовому забезпеченні технологій управління діяльністю баків / Олексій Миколайович Гуцалюк // Вісник соціально-економічних досліджень: зб. наук. праць; за ред.: М. І. Звєрякова (голов. ред.) та ін. (ISSN 2313-4569). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2015. –Вип. 2. – № 57. – С. 130–134.

У статті систематизовано теоретико-методичні підходи до управління базовими банківськими ризиками. Подано результати аналізу сучасних поглядів на розуміння сутності ризиків банківської діяльності. Узагальнено принципи формування систем ризик-менеджменту в банках, формування системи факторів виникнення основних видів ризиків у банківській діяльності. Визначено економічні ризики у фінансовому забезпеченні технологій управління діяльністю банків.

технології управління; фінансовий менеджмент; економічні ризики; фінансова стійкість; діяльність комерційного банку.

JEL classification: G210

1. Бородюк О. О. Як удосконалити управління банківськими ризиками / О. О. Бородюк // Незалежний аудитор. – Київ, 2014. – № 9 (32). – С. 96–107.
  2. Вітлінський В. В. Концептуальні засади ризикології у фінансовій діяльності / В. В. Вітлінський // Фінанси України. – Київ. – 2003. – № 3. – С. 3–9.
  3. Єпіфанов А. О. Управління ризиками банків: монографія / А. О. Єпіфанов, Т. А. Васильєва, С. М. Козьменко та ін. / [за ред. д-ра екон. наук, проф. А. О. Єпіфанова і д-ра екон. наук, проф. Т. А. Васильєвої]. – Суми: ДВНЗ «УАБС НБУ», 2012. – Т. 1. – 283 с.
  4. Ковальов О. П. Класифікація банківських ризиків / О. П. Ковальов // Формування ринкових відносин в Україні. – Київ, 2006. – № 2. – C. 63–70.
  5. Примостка Л. О. Банківські ризики: теорія та практика управління: монографія / Л. О. Примостка, О. В. Лисенюк, О. О. Чуб. – Київ: КНЕУ, 2008. – 456 с.
  6. Раєвська Т. А. Практичні підходи до оцінки ризиків у діяльності банків / Т. А. Раєвська // Вісник НБУ. – Київ, 2005. – № 8. – С. 9–14.
  7. Сало І. В. Управління валютним ризиком банку на основі застосування трансфертного ціноутворення / І. В. Сало, М. А. Ребрик // Проблеми і перспективи розвитку банківської системи України: зб. наук. праць. – Суми: УАБС НБУ, 2009. – Т. 25. – С. 324–330.