Вісник соціально-економічних досліджень 2015, 2(57), 108-115

Ганна Валеріївна Вартанян
старший викладач кафедри економіки природокористування, Одеський державний екологічний університет, e-mail: bmt.annav@gmail.com

Вартанян, Г. В. Складові механізму формування та реалізації туристичного потенціалу поліфункціональних територій / Ганна Валеріївна Вартанян // Вісник соціально-економічних досліджень: зб. наук. праць; за ред.: М. І. Звєрякова (голов. ред.) та ін. (ISSN 2313-4569). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2015. – Вип. 2. – № 57. – С. 108–115.

У статті розглянуто проблематику формування та реалізації туристичного потенціалу поліфункціональних територій. Проаналізовано організаційні інструменти, що спрямовані на формування ефективної взаємодії суб’єктів діяльності в межах поліфункціональних територій: впровадження інноваційних форм підприємництва та ефективних форм територіальної організації рекреаційного природокористування; розбудову екологічної інфраструктури. Запропоновано методологію впровадження ефективного механізму формування та реалізації туристичного потенціалу поліфункціональних територій, який розглядається як засіб реалізації суспільних, територіальних та індивідуальних інтересів і цілей розвитку.

поліфункціональні території; туристичний потенціал; екосистеми; рекреаційні ресурси; природокористування.

JEL classification: Z320; L830

1. Лифар В. В. Механізм управління стратегією використання транзитного потенціалу регіону / В. В. Лифар // Електронне наукове фахове видання «Ефективна економіка». – 2012. – № 5. – С. 318.
  2. Хвесик Ю. Досвід реалізації організаційно-економічного механізму управління природокористуванням в США / Ю. Хвесик // Регіональна економіка. – 2001. – № 1. – С. 140–146.
  3. Черчик Л. М. Формування ринкових відносин у рекреаційному природокористуванні: монографія / Л. М. Черчик. – Луцьк: ЛДТУ, 2006. – 352 с.
  4. Грановська Л. М. Еколого-збалансоване природокористування в умовах поліфункціональності територій: монографія / Л. М. Грановська. – Херсон: ХДУ, 2009. – 414 с.
  5. Герасимчук З. В. Регіональна політика розвитку рекреаційного природокористування: механізми формування та реалізації: монографія / З. В. Герасимчук, Н. В. Коленда, Л. М. Черчик. – Луцьк: Надстир’я, 2007. – 172 с.
  6. Черчик Л. М. Формування та регулювання міжгалузевих зв’язків у рекреаційному комплексі регіону: монографія / Л. М. Черчик, І. П. Милько. – Луцьк: РВВ Луцького НТУ, 2012. – 312 с.
  7. Вартанян Г. В. Теоретико-методичні підходи типізації полі функціональних екосистем / Г. В. Вартанян // Економіка: реалії часу. – 2013. – № 4 (9). – С. 161–166.
  8. Вартанян Г. В. Поліфункціональні територіальні екосистеми: сутність, ознаки, функції / Г. В. Вартанян // Економічні інновації. – 2013. – Вип. 55. – С. 191–197.