Вісник соціально-економічних досліджень 2015, 1(56), 35–40

Фінансова стратегія: теоретичні питання розробки та реалізації

Олена Миколаївна Гончаренко
доктор економічних наук, доцент, завідувач кафедри фінансового менеджменту та фондового ринку, Одеський національний економічний університет, e-mail:engoncharenko@ukr.net

Гончаренко, О. М. Фінансова стратегія: теоретичні питання розробки та реалізації / Олена Миколаївна Гончаренко // Вісник соціально-економічних досліджень: зб. наук. праць; за ред.: М. І. Звєрякова (голов. ред.) та ін. (ISSN 2313-4569). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2015. – Вип. 1. – № 56. – С. 35–40.

У статті досліджено теоретичні питання формування фінансової стратегії підприємства в сучасних умовах розвитку економіки. Обґрунтовано її місце та значення у загальній стратегії підприємства з урахуванням особливостей прийняття управлінських рішень. Узагальнено етапи формування фінансової стратегії. Доведено, що фінансова стратегія є основою управління підприємством та його виробничо-господарською, фінансовою діяльністю у сучасному динамічному й конкурентному середовищі. Досліджено основні принципи, що на етапі реалізації фінансової стратегії дозволяють коригувати її напрями, а також вирішувати інші завдання, які надають підприємству можливість стійкого розвитку.

стратегія підприємства; фінансова стратегія; стратегічне управління.

JEL classification: R215; B112

1. Ансофф И. Стратегический менеджмент / [И. Ансофф; пер с англ. под ред. А. Н. Петрова]. – СПб.: Питер, 2011. – 344 с.
  2. Портер Е. М. Конкурентная стратегия. Методика анализа отраслей и конкурентов / Е. М. Портер. – М.: Альпина Бизнес Букс, 2006. – 454 с.
  3. Друккер П. Ф. Эпоха разрыва: ориентиры для нашего меняющегося общества / [П. Ф. Друккер; пер. с англ.]. – М.: Вильямс, 2007. – 336 с.
  4. Бланк И. А. Финансовая стратегия предприятия / И. А. Бланк. – К.: Ника-Центр; Эльга, 2010. – 720 с.
  5. Довгань Л. Є. Стратегічне управління: навч. посіб. / Л. Є. Довгань, Ю. В. Каракай, Л. П. Артеменко. – К.: Центр учбової літератури, 2011. – 440 с.
  6. Кірейцев Г. Г. Фінансовий менеджмент: навч. посіб. – К.: Центр навчальної літератури, 2004. – 531 с.
  7. Міщенко А. П. Стратегічне управління: навч. посіб. – К.: Центр навчальної літератури, 2004. – 336 с.
  8. Гордієнко П. Л. Стратегічний аналіз: навч. посіб. / П. Л. Гордієнко, Л. Г. Дідковська, Н. В. Яшкіна. – К.: Алерта, 2008. – 478 с.
  9. Тридід О. М. Організаційно-економічний механізм стратегічного розвитку підприємства / О. М. Тридід. – Харків: ХДЕУ, 2002. – 363 с.
  10. Пономаренко В. С. Стратегія розвитку підприємства в умовах кризи: монографія / В. С. Пономаренко, О. М. Тридід, М. О. Кизим. – Х.: ІНЖЕК, 2003. – 328 с.