Вісник соціально-економічних досліджень 2015, 1(56), 276–280

Bисокотехнологічне виробництво в Україні та Одеській області: стан та тенденції

Анатолій Васильович Щербак
кандидат економічних наук, доцент кафедри загальної економічної теорії, Одеський національний економічний університет, e-mail:av.shcherbak@gmail.com

Щербак, А. В. Високотехнологічне виробництво в Україні та Одеській області: стан та тенденції / Анатолій Васильович Щербак // Вісник соціально-економічних досліджень: зб. наук. праць; за ред.: М. І. Звєрякова (голов. ред.) та ін. (ISSN 2313-4569). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2015. –Вип. 1. – № 56. – C. 276–280.

У статті проаналізовано тенденції щодо зміни частки високотехнологічних виробництв в обсязі доданої вартості та експорту продукції обробної промисловості України. Розраховано частку таких виробництв в обсязі реалізованої продукції обробної промисловості Одеської області в 2006–2011 рр. Проаналізовано структуру високотехнологічного сектора в Одеському регіоні та досліджено основні підприємства даного сектора.

високотехнологічні галузі; середньо-високотехнологічні галузі; середньо-низькотехнологічні галузі; низькотехнологічні галузі.

JEL classification: C160

УДК: 338.36(477)

1. Конкурентоспроможність економіки України – стан і перспективи підвищення / [за ред. д.е.н. І. В. Крючкової]. – К.: Основа, 2007. – 488 с.
  2. Саліхова О. Б. Високотехнологічні виробництва: від методології оцінки до піднесення в Україні: монографія / О. Б. Саліхова. – К.: НАН України, Інститут економіки та прогнозування, 2012. – 624 с.
  3. Isic rev. 3 technology intensity definition [Electronic source]. – Access: www.oecd.org/sti/ind/48350231.pdf.
  4. Jaegers Th. High-technology and medium-high technology industries main drivers of EU-27’s industrial growth [Electronic source] / Th. Jaegers, C. Lipp-Lingua, D. Amil. – Access: http://epp.eurostat.ec.europa.eu.
  5. The Industrial Competitiveness of Nations. Looking back, forging ahead. Competitive Industrial Performance Report 2012/2013 [Electronic source]. – UNIDO, Vienna, 2013. – Access: www.unido.org.