Вісник соціально-економічних досліджень 2015, 1(56), 254–259

Cоціальні аспекти розвитку регіону за умов економічної кризи

Михайло Дмитрович Романюк
доктор економічних наук, професор кафедри менеджменту та маркетингу, заслужений діяч науки і техніки України, Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника, e-mail:m.romanyuk@gmail.com

Романюк, М. Д. Соціальні аспекти розвитку регіону за умов економічної кризи / Михайло Дмитрович Романюк // Вісник соціально-економічних досліджень: зб. наук. праць; за ред.: М. І. Звєрякова (голов. ред.) та ін. (ISSN 2313-4569). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2015. – Вип. 1. – № 56. – С. 254–259.

У статті обґрунтовано головні пріоритети соціальної політики в Україні. Досліджено можливості поєднання фінансової стабілізації, виходу з економічної кризи та умов економічного зростання із заходами соціальної політики в актуальних українських реаліях. Узагальнено показники та проаналізовано поточний соціально-економічний стан Карпатського регіону, який, значною мірою, є наслідком нечіткої державної регіональної соціально-економічної політики. Запропоновано механізми стратегічного розвитку туристичної галузі, що буде сприяти підвищенню зайнятості населення, розвитку ринкових відносин, міжнародному співробітництву.

соціальна політика; регіональний розвиток; державна інноваційна політика; кризові явища; трудовий потенціал; трансформаційні процеси.

JEL classification: R100

УДК: 339.9:334.7

1. Конституція України: Прийнята на п’ятій сесії Верховної Ради України 28.06.1996 р. // Відомості Верховної Ради (ВВР). – 1996. – № 30. – 141 с.
  2. Геєць В. М. Економіка України: стратегія і політика довгострокового розвитку / В. М. Геєць. – К., 2003. – 438 с.
  3. Геєць В. М. Структурні зміни та економічний розвиток України: монографія / [В. М. Геєць, Л. В. Шинкарук, Т. І. Артьомова та ін.]. – К.: Ін-т економіки та прогнозування, 2011. – 696 с.
  4. Україна у цифрах 2013: статистичний довідник / Державний комітет статистики України. – К.: Консультант, 2014. – 248 с.
  5. Менеджмент, маркетинг та інтелектуальний капітал в глобальному економічному просторі: монографія / [за ред. П. Г. Перерви, О. І. Савченко, В. Л. Товажнянського]. – Х.: Цифрова друкарня № 1, 2012. – 700 с.
  6. Романюк М. Д. Економіка регіону: сучасні тенденції та особливості розвитку в контексті соціальних пріоритетів // Вісник Прикарпатського університету. (Серія: Економіка). – Івано-Франківськ: Плай, 2012. – № 9. – С. 3–9.
  7. Чухно А. Актуальні проблеми стратегії економічного і соціального розвитку на сучасному етапі / А. Чухно // Економіка України. – 2004. – № 4. – С. 20.
  8. Стратегія демографічного розвитку на 2006–2015 роки: проект / [відп. за вип. І. М. Новак]. – К.: КНЕУ, 2005. – 20 с.
  9. Романюк М. Д. Соціальна політика України: сучасна стратегія, регіональні пріоритети / М. Д. Романюк // Вісник Прикарпатського університету (Серія: Економіка). – Івано-Франківськ: Плай, 2011. – № 8. – С. 3–10.