Вісник соціально-економічних досліджень 2015, 1(56), 153–160

Ольга Ігорівна Савченко
кандидат економічних наук, професор кафедри організації виробництва та управління персоналом, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», e-mail:savchenko.khpi@gmail.com

Роман Олександрович Нестеренко
старший викладач кафедри організації виробництва та управління персоналом, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», e-mail:ran.khpi@gmail.com

Савченко, О. І. Розвиток «підприємницького таланту» для забезпечення інноваційної активності в Україні /Ольга Ігорівна Савченко, Роман Олександрович Нестеренко // Вісник соціально-економічних досліджень: зб. наук. праць; за ред.: М. І. Звєрякова (голов. ред.) та ін. (ISSN 2313-4569). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2015. – Вип. 1. – № 56. – С. 153–160.

У статті проаналізовано причини виникнення розриву між розвитком підприємницького таланту і впровадженням практичних рішень. Зосереджено увагу та узагальнено необхідність використання досвіду країн Європейського Союзу при формуванні інноваційних стратегій та підтримки підприємницького таланту. Обґрунтовано та запропоновано використання компетентнісного підходу для підвищення підприємницької активності персоналу та формування підприємницького духу. Розроблено рекомендації щодо активізації системи підготовки і творчого мислення для розвитку підприємницьких навичок.

континент знань; підприємницький дух; ринок праці; системне мислення; компетентність; розвиток людських ресурсів; інноваційна діяльність.

JEL classification: M100; O100; M130

УДК: 631.1.027:65.01+06.047

1. Paque Karl-Heinz. Full employment: The new German job miracle / K. H. Paque. – Carl Hanser Verlag. – Munich. – 2012. – 340 p.
  2. Savchenko O. A proactive approach in the formation of innovation activity of SMEs / O. Savchenko, R. Poberezhnyi // [Eds. L. Tampieri, M. Bianchi, M. Baseska, S. Ngo Mai, J. Verges] // Beyond the Horizon of Tempus Projects. Theory and practice of project management, Il Ponte Vecchio ed., Cesena. – 2014. – 456 p. – Pp. 379–390.
  3. Ardichvili A. Can there be a domain-specific knowledge base in HRD? Reflections on the Lille symposium / A. Ardichvili // Human Resource Development International. – 2008. – No. 11. – Рp. 539–544.
  4. Bierema, L. L. Workplace-focused learning: Perspective on continuing professional education and human resource development / L. L. Bierema, M. Eraut // Advances in Developing Human Resources. – 2004. – No. 6 (1). – Рp. 52–68.
  5. Iles, P. Complexity, HRD and organisation development: Towards a viable systems approach to learning, development and change / [P. Iles, M. Yolles; Ed. M. Lee] // HRD in a complex world, studies in human resource development. – 2003. – Oxford, UK: Routledge. – Vol. 54. – Pp. 25–41.
  6. Lee M. The complex roots of human resource development / [M. Lee; Eds. C. H. J. Gilson, I. Grugulis, H. Willmott] // CRM conference on critique and inclusively: Opening the agenda. – 2003. – Lancaster, UK. – Pp. 1–20.
  7. McLean G. N. HRD: A three-legged stool, an octopus, or a centipede? / G. N. McLean // Human Resource Development International. – 1998. – No. 1. – Pp. 375–377.
  8. Prahalad C. The core competence of the corporation / C. Prahalad, G. Hamel // Harvard Business Review, 1990. – Pp. 79–91.
  9. Swanson R. A. Economic foundation of human resource development: Advancing the theory and practice of the discipline / R. A. Swanson // Advances in Developing Human Resources. – 2008. – No. 10. – Pp. 763–769.
  10. Lawler E. E. From job-based to competency-based organizations/ E. E. Lawler // Journal of Organizational Behavior. – 1994. – No. 15. – Pp. 3–15.
  11. Schippmann J. S. The practice of competency modeling / [J. S. Schippmann, R. A. Ash, M. Battista, L. Carr, L. D. Eyde at al.] // Personnel Psychology. – 2000. – No. 53. – Pp. 703–740.
  12. Savchenko O. I. Activization of business activities through the development of competence-based approach / O. I. Savchenko, R. O. Nesterenko // Social and labor relations: Theory and Practice. – Kyiv National Economic University named after V. Hetman. – 2014. – No. 1 (209). – Pp. 74–79.