Вісник соціально-економічних досліджень 2015, 1(56), 114–121

Юлія Анатоліївна Чернецька
викладач кафедри економіки підприємства, Одеський національний економічний університет, e-mail:julia20@ukr.net

Світлана Михайлівна Телешевська
викладач кафедри економіки підприємства, Одеський національний економічний університет, e-mail:serebryak@ukr.net

Чернецька, Ю. А. Управління рентабельністю власного капіталу як передумова стійкого розвитку підприємства / Юлія Анатоліївна Чернецька, Світлана Михайлівна Телешевська // Вісник соціально-економічних досліджень: зб. наук. праць; за ред.: М. І. Звєрякова (голов. ред.) та ін. (ISSN 2313-4569). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2015. – Вип. 1. – № 56. – С. 114–121.

У статті представлено можливості управління рентабельністю власного капіталу та доведено необхідність підвищення рівня ефективності використання підприємством існуючих економічних ресурсів, наявного соціального, екологічного та правового потенціалу, що виступає підґрунтям у формуванні рівня сталого розвитку.

рентабельність власного капіталу; стійкий розвиток підприємства; цільові факторні показники; умовна рентабельність, сталий розвиток, потенціал розвитку.

JEL classification: M200; M210

УДК: 334.716:65.011.44

1. Бланк И. А. Управление прибылью / И. А. Бланк. – К.: Ника-Центр, 2007. – 380 с.
  2. Єгупов Ю. А. Аналіз досягнення економічних критеріїв у процесі формування виробничої програми підприємства / Економіка підприємства: теорія і практика: у 2 ч. – Ч. 1. – К.: КНЕУ, 2010. – С. 280–291.
  3. Орлов О. О. Планування прибутку підприємств в умовах ринкової економіки: монографія / О. О. Орлов, Є. Г. Рясних, Н. І. Гавловська. – Хмельницький: ХНУ, 2009. – 155 с.
  4. Фінанси підприємств: підруч. для студ. вищ. навч. закладів / [за наук. ред. проф. А. М. Поддєрьогіна]. – 5-те вид. – К.: КНЕУ, 2004. – 546 с.
  5. Офіційний сайт ПАТ «Одескабель» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://odeskabel.com/main-rus/index.php.
  6. Чернецкая Ю. А. Синергетический эффект факторов рентабельности собственного капитала предприятия / А. Г. Янковой, Ю. А. Чернецкая // Вестник ВГУ. – 2014. – № 1. – С. 149–151.
  7. Янковой А. Г. Математико-статистические методы и модели в управлении предприятием / А. Г. Янковой. – Одесса: ОНЭУ, 2014. – 250 с.
  8. Янковой А. Г. Индексные модели факторного экономического анализа / А. Г. Янковой. – Матер. 5-ої Міжнар. наук.-практ. конф. «Сучасні технології управління підприємством та можливості використання інформаційних систем: стан, проблеми, перспективи». – Одеса: ОНУ ім. І. І. Мечникова, 2010. – С. 272–277.
  9. Янковий О. Г. Порівняльний аналіз методів факторного економічного аналізу на базі мультиплікативних моделей / О. Г. Янковий. – Матер. ХІ Всеукр. наук.-практ. конф. «Статистична оцінка соціально-економічного розвитку». – Хмельницький, 2011. – С. 18–23.
  10. Агентство з розвитку інфраструктури фондового ринку України: Інформаційна база даних [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.smida.gov.ua.
  11. Федонін О. С. Потенціал підприємства: формування та оцінка: навч. посіб. / О. С. Федонін, І. М. Рєпіна, О. І. Олексюк. – К.: КНЕУ, 2003. – 316 с.